Program obchodów Święta niepodległości Kamil Peszat


W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Tychach przygotowano szereg wydarzeń, zarówno 11 listopada, jak i w najbliższych dniach. Do udziału w nich zaprasza Andrzej Dziuba prezydent miasta Tychy wraz z instytucjami kulturalnymi.

Muzyczną propozycją biało-czerwonego świętowania jest koncert Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile „Baczyński i inni romantycy” odbywający się w setną rocznicę urodzin autora, a po zmroku ciekawym zakończeniem dnia będzie multimedialny pokaz na elewacji Urzędu Miasta Tychy. Mapping „Światło cieni” utrzymany w konwencji teatru cieni będzie metaforyczną opowieścią o wolności, o źródle, do którego intuicyjnie zmierzamy. Zobaczymy drogę życia, w którym ściera się dobro ze złem, a wszystko to w połączeniu z muzyką i efektami dźwiękowymi. Poznajemy narratorkę, która opowiada o swoich prywatnych przeżyciach, jest jednocześnie osią czasu, historią kobiety od urodzenia do starości. Koło życia i natury toczy się.

17.00 „Baczyński i inni romantycy” – koncert Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile
dyrygent: Agnieszka Zimna

Soliści i instrumentaliści:
Sara Łudzeń – sopran,
Piotr Pudełko – fortepian,
Magdalena Świętek – trąbka,
Wiktoria Jura – perkusja
słowo wiążące: Leszek Król

W programie: utwory F. Chopina, S. Moniuszki oraz innych kompozytorów do słów K.K. Baczyńskiego (kościół pw. Św. Marii Magdaleny, ul. Damrota 62)